LAGAMINAI – KAIP IŠSIRINKTI?
2021-04-12

Kelionėse norisi patirti kuo mažiau nepatogumų, todėl svarbu tinkamai joms pasiruošti. O neabejotinai svarbiausias kelionės atributas – lagaminas. BAGS & MORE pataria, kaip išsirinkti patį tinkamiausią.

Spalva

Tradicinis juodas lagaminas atrodo elegantiškai ir mažiau tepasi, tačiau jį sunkiau atpažinti, todėl verta rinktis ryškesnių spalvų bei raštų lagaminus. Jei lagaminas medžiaginis, geriau nesirinkti šviesių atspalvių, nebent esate pasiryžę kaskart po kelionės jį valyti. Jei vis dėlto renkatės juodą lagaminą, turėkite omenyje, kad reikės prie jo prikabinti pakabuką ar prisiūti ženkliuką, kad sutaupytumėte laiko ir greičiau atpažintumėte savo lagaminą bagažo atsiėmimo skyriuje.

Apsauga

Kad ir kaip nesinori apie tai galvoti, lagaminas gali pasimesti. Todėl tikrai verta pasirūpinti tinkama jo apsauga: rinktis lagaminą su spynele arba, jei jos nėra prie lagamino, įsigyti ją atskirai.

Medžiaga

Nėra didelio skirtumo, rinksitės kietos ar minkštos medžiagos lagaminą. Pastarasis gali pasitarnauti savo „lankstumu“, turint omenyje, kad neprikrovus jo pilno, bus galima jį kiek suspausti – tuomet lengviau sutalpinsite jį į lagaminams skirtas vietas lėktuve. Jei turėsite daugiau daiktų, lagaminas galės kiek „išsiplėsti“. Tuo tarpu kieto paviršiaus lagaminas geriau apsaugos viduje esančius daiktus, tačiau jo negalėsite nei suspausti, nei padidinti.

Ratukai

Perkant lagaminą galima rinktis iš dviejų arba keturių ratukų. Lagaminai su dviem ratukais patogesni laviruojant tarp kitų keleivių oro uoste, ypač, kai tenka skubėti, ar tempti lagaminą siauromis gatvelėmis lankomame mieste. Šie lagaminai patogūs manevruoti, tačiau lengviau apvirsta. 

Lagaminai su keturiais ratukais stabilesni, taip pat su jais patogiau pačiame lėktuve, nes neteks stumdyti keleivių, kad galėtumėte praeiti su lagaminu, kadangi galima juos varytis šonu.

Dydis

Dydžio pasirinkimas priklauso nuo to, kokį bagažą dažniausiai renkatės. Jei keliaujate su rankiniu bagažu, renkatės trumpesnes keliones ir neturite poreikio vežtis daugiau daiktų, investuokite į kokybišką nedidelį lagaminą. Jei savo kelionės daiktų niekaip nesutalpintumėt į rankinį bagažą ir dažniausiai keliaujate su registruotu, tuomet turite laisvę rinktis iš įvairiausių formų ir dydžių lagaminų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį registruoto bagažo lagaminų išmatavimus, nes jie dažnai gaminami tam tikro standartinio dydžio.