Jūsų stiliaus akcentas.
Diržas – funkcionalus aksesuaras, kuris suteikia siluetui akcentą. Tinkamai parinktas – jis bus nematomas, bet harmoningai derantis, tačiau netinkamai – gali sugadinti visą garderobą.
Mūsų parduotuvėje gausus pasirinkimas diržų vyrams ir moterims, tokių garsių prekės ženklų kaip Chesterfield, Picard, JCL ir kitų, kurie papuoš bet kokią kostiumo eilutę ar laisvalaikio aprangą.
Šie aksesuarai gaminami iš įvairių patvarių medžiagų, kurios turi skirtingą tarnavimo laiką ir išvaizdą.
Odiniai diržai – patys populiariausi iš visų diržų. Jie gali būti gaminami įvairių spalvų ir modelių, tinkami tiek oficialiam stiliui, tiek kasdieniam. Beveik visi jie yra gaminami iš natūralios odos, tačiau tampa populiarūs pagaminti ir iš dirbtinos odos (odos pakaitalų, eko odos).
Natūrali oda laikoma kokybiška medžiaga, bet skirtingi gamintojai naudoja nevienodos kokybės natūralią odą. Jei renkatės odos diržą, būtinai atkreipkite dėmesį į odos kokybę ir gamintojo žinomumą. Paprastai aukštesnė kaina atspindės aukštesnę odos kokybę. Kokybiškas diržas tarnaus ilgiau, nei pigios ir prastos kokybės diržas.
Medžiaginis diržas – tai populiarus kasdienio stiliaus atributas. Jie dažnai gaminami iš medvilnės arba sintetinio pluošto. Tai dažnai yra pinti ir puikiai tinkami nešioti su džinsais ar kitokia laisvalaikio apranga. Medžiaginis diržas lankstesnis nei odinis, todėl patogiau naudoti.
Moteriškų drabužių ir aksesuarų parduotuvės gausios įvairiausių gražių diržų, kuriuos visus norėtumėte įsigyti, tačiau tenka išsirinkti tik tuos, kurie bus nešiojami ir tiks prie garderobo. Visi moteriški diržai yra skirtingai gražūs, madingi ir stilingi.
Moteriškų diržų stilių yra labai įvairių – klasikinių, kasdieninių, elegantiškų, ekscentriškų ir daug kitų. Stilius turėtų derėti su viso garderobo stiliumi. Diržo stilius ir plotis gali įvaizdžiui suteikti gražų siluetą, pabrėžti norimas formas, o gali visiškai sugadinti kuriamą įvaizdį.
Moterys turėtų pirmenybę teikti renkantis diržą, kuris dera prie moters figūros ir silueto, o tik po to derinti prie individualaus stiliaus.
Obuolio formų savininkėms geriausiai tiks ploni, siauri moteriški diržai, kurie paryškins kampuotas ir berniukiškas linijas. Toks diržas sukurs subtilesni ir moteriškesnį įvaizdį. Reiktų vadovautis tokia taisykle – kuo pilnesnė juosmens zona, tuo siauresnį diržą rekomenduojama rinktis.
Smėlio laikrodžio figūros moterys geriausiai atrodys su plačiais diržais, nes jie pabrėš tokių moterų vapsvos juosmenį ir suapvalins formas. Tačiau platūs netiks moterims, kurios turi didelę krūtinę, nes taip dar labiau išryškins apvalumus.
Moterims, turinčioms išsikišusį pilvą derėtų vengti diržų su išraiškingomis ir didelėmis atsikišusiomis sagtimis, nes jos dar labiau pabrėš pilvą. Rekomenduojama rinktis neutralesnius ir minimalistinius diržus.
Plonas diržas vizualiai pailgina siluetą, todėl tokį rekomenduojama rinktis moterims, kurios nori atrodyti aukštesnės. Plonas diržas – grakštumui ir elegancijai.
Moteriškų diržų pasirinkimas yra daug didesnis nei vyriškų – nuo visiškai plonų iki itin plačių, nuo odinių iki metalinių grandinių.
Prieš įsigyjant diržą svarbu nuspręsti kokiu tikslu bus naudojamas diržas ir ties kuria vieta bus segamas. Nuo to priklausys diržo dydis, plotis.
Renkantis klasikinį diržą rekomenduojama rinktis tokį, kuris puikiai tinka uždėtas nuo sagties iki vidurinės skylės. Toks dydis yra optimalus, nes esant poreikiui galima sumažinti arba padidinti apimtis.
Moteriškas diržas tradiciškai segamas kitoje pusėje nei vyriškas. Moterų diržo sagtis būna dešinėje pusėje, o laisvas diržo galas kairėje.
Stilingas diržas pabrėš vyro stilių ir skonį, todėl svarbu pasirinkti tinkamai. Kiekviena diržo detalė – medžiaga, sagtis, dydis, dekoratyvūs elementai turi didelę reikšmę formuojant savo stilių.
Diržas ne tik atlieka funkciją ir padeda kelnes laikyti reikiamoje vietoje ties juosmeniu, bet ir parodo nešiotojo statusą.
Svarbu, kad diržo stilius ir spalva atitiktų drabužių spalvą, avalynės spalvą ir medžiagą, bei kitų aksesuarų atspalvius (batus, portfelį, kaklaraištį ir kt.). Suderinus prieš tai paminėtus bent du iš trijų elementų, lengviau bus laikytis formaliojo stiliaus.
Jei norite sukurti formalų stilių rinkitės klasikinio tipo diržą, o ne pagal naujausias mados tendencijas. Formaliam stiliui rekomenduojama rinktis odinį arba zomšinį diržą, o prie kostiumo turėtų tikti diržas „nutildytos“ švelnesnės spalvos nei kostiumas. Formalus stilius paprastai pasižymi klasikinėmis spalvomis – juoda, tamsiai ruda.
Rinkitės diskretišką sagtį, nedekoruotą, o metalinės sagties dalių spalvos (sidabro ar žalvario) turi derėti su kitų aksesuarų metalo spalva. Sagties, rankogalių sąsagų, laikrodžio spalva turėtų būti vienodo atspalvio.
Kasdienis stilius yra mažiau įpareigojantis ir neturi tiek taisyklių, tačiau rekomenduojama vis tiek laikytis spalvų derinimo taisyklių. Kasdienio stiliaus diržo spalvos gali būti įvairesnės, ryškios ir pagal naujausias tendencijas.
Vyriškų diržų ilgis paprastai būna nuo 85 iki 115 cm (dydžiai nuo 34 iki 46). Diržo dydis matuojamas nuo sagties iki centrinės skylės. Per mažas diržas gali per daug suveržti pilvą ir būti nepatogus, o per ilgas kabėti laisvai ir neatrodyti gražiai ir elegantiškai.
Perkant naują diržą rekomenduojama įsigyti tokį, kuris puikiai tinka užsegant ties centrine diržo skyle. Tuomet net priaugus šiek tiek svorio ar numetus nereikalingus kilogramus, nereikės įsigyti naujo aksesuaro.
Klasikinio oficialaus diržo plotis paprastai būna 3-3,5 cm, o kasdienio stiliaus vyriški diržai gali būti ir platesni.
Vyriškas diržas tradiciškai segamas kitoje pusėje nei moteriškas. Vyrų diržo sagtis būna kairėje pusėje, o laisvas diržo galas dešinėje.