KAIP SUSIKRAUTI LAGAMINĄ?
2021-05-13

Gegužės mėnuo pats laikas pradėti planuoti vasaros atostogas. Nesvarbu, šiais metais ilsėsitės ir įspūdžių semsitės svetur ar Lietuvoje, vykstant atostogų su savimi reikės pasiimti įvairiausius daiktus. O kaip susikrauti lagaminą, kad šis procesas neužgožtų atostogų laukimo džiaugsmų, dalinamės šiame straipsnyje.

Planas, planas ir dar kartą planas

Atsižvelgdami į atostogų trukmę, orų prognozes ir numatomas laisvalaikio veiklas, susidarykite (rekomenduojame tai daryti ne tik mintyse, bet ir raštu) reikalingų drabužių ir kitų daiktų sąrašą. Šiame sąraše turėtų atsidurti tik tie rūbai, kuriuos galėsite dėvėti daugiau nei vieną kartą, pritaikydami juos keliuose deriniuose, o paėmus į rankas kiekvieną kitos paskirties daiktą, paklauskite savęs, ar tikrai tai panaudosite. Apsvarstykite, galbūt kai kuriuos daiktus galėsite lengvai rasti ir nebrangiai įsigyti vietoje. Svarbu atsakykite sau sąžiningai.

Dėmesio centre lagaminas

Pagal kruopščiai paruoštą lagamino turinio planą, įsivertinkite, kokio dydžio lagaminas bus reikalingas. Be lagamino talpos, ne mažiau svarbu ir jo išplanavimas. Pavyzdžiui, itin daug skyrių ir kišenių lagamino viduje ne visada gelbsti, nes užima vietos ir prideda papildomo svorio, o tuo tarpu nors viena kišenė lagamino išorėje labai praverčia, nes galima greitai rasti reikiamą daiktą neišpakuojant viso lagamino. Šiais laikais yra įvairiausių lagaminų turinčių praplatinimo funkcijas, tinklines kišenes viduje ir kitų papildomų privalumų tad lieka tik išsirinkti, kuris labiausiai atitinka būtent jūsų poreikius.

Svarbus kiekvienas tarpas ir rūšiavimas

Patyrę keliautojai rekomenduoja sukti drabužius į ritinėlius arba pakuoti juos į vakuuminius maišus bei perpilti skysčius į mažus buteliukus. Norintys sutaupyti dar daugiau vietos lagamine, naudoja įvairius triukus, pavyzdžiui, kiša kojines ir smulkius daiktus į batus. Efektyviai išnaudoti lagamine esančią vietą ir išvengti chaoso taip pat padeda daiktų rūšiavimas pagal paskirtį: į atskirus sandarius ir tvirtus dėklus ar maišelius dėkite aksesuarus, į kitą higienos reikmenis, dar į kitą telefono įkroviklį ir kitą techniką ir t.t.

Viešnagės vietos tyrimas

Lagamino turiniui įtaką daro ir tai, kokius daiktus galima rasti ir kokios paslaugos teikiamos viešnagės vietoje. Pavyzdžiui, galimybę naudotis tokiais daiktais, kaip plaukų džiovintuvas ar rankšluostis, viešbučiai paprastai savo svečiams suteikia nemokamai. Jeigu planuojamų atostogų trukmė ilgesnė nei savaitė, verta iš anksto išsiaiškinti, ar viešnagės vietoje arba kažkur netoliese siūlomos skalbimo paslaugos. Žinodami, kad galėsite pasirūpinti drabužių švara, jų pasiimti su savimi galėsite žymiai mažiau.

Ir štai, jūsų 2021-ųjų vasaros atostogų lagaminas talpins daugiau, o svers mažiau!