SVARBIAUSIA ŽYGIO PALYDOVĖ – KELIONINĖ KUPRINĖ
2021-06-08

Pastarieji metai privertė mus atsigręžti į gamtą ir iš naujo ją pamilti. Vieni ten atrado ramybę, kiti – aktyvias pramogas, treti – pažino iš arčiau. Vis dėlto, lankantis gamtoje, keliaujant, itin svarbu nepamiršti apie saugumą ir patogumą. Tad vienas populiariausių klausimų – kokią kuprinę pasirinkti?

Kur keliausite?

Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į kelionės tipą, trukmę, vietą ir oro sąlygas. Jeigu planuojate keliauti pėsčiomis, pastarasis kriterijus – itin svarbus. Tokiu atveju geriausia rinktis kuprinę su apsauga nuo lietaus, o svarbiausius daiktus – telefoną, piniginę ir pan. saugiai laikyti sandariame maišelyje, kad jie nesušlaptų. Prekių ženklas Rains kuria vandeniui nelaidžius produktus – pinigines, kosmetines, rankines bei kuprines. Šie aksesuarai gali tapti puikiais jūsų kelionių palydovais. Trumpai savaitgalio išvykai puikiai tiks CabinZero gaminiai, sukurti kaip alternatyva lagaminams ant ratukų.

Dydis

Vienas svarbiausių kriterijų – dydis arba talpa. Trumpoms kelionėms galite rinktis įprasto modelio kuprinę, kurios talpa yra iki 20 litrų. Tačiau jei ruošiatės į kelių dienų ar net savaičių žygį, madingos laisvalaikio kuprinės nepakaks. Reikėtų pasirūpinti talpia turistine kuprine, į kurią galėtumėte susidėti visus reikalingus daiktus – miegmaišį, kilimėlį, šiltus drabužius, vaistus, maisto gamybos įrankius ir kt. Kuprinės talpa gali svyruoti nuo 25 iki 80 litrų.

Patvarumas

Būtų nesmagu, jei keliaujant piligriminiu keliu, vidury laukų suplyštų kuprinė... Tam, kad to išvengtumėte, reikėtų atsižvelgti į kuprinės konstrukciją. Ji turėtų būti standžios, geriausia neperšlampamos, medžiagos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į rankenų storį bei užtrauktukų kokybę. Pasirinkę dvigubus užtrauktukus – jausitės tiek saugiau, tiek komfortiškiau. Fjallraven lengvos, tvirto vinilono audinio kuprinės yra atsparios drėgmei, lengvai valomos. Jos puikiai tiks tiek kasdienai, tiek trumpoms išvykoms.

Patogumas

Jeigu norite būti visapusiškai pasiruošę bet kokiam žygiui, nepamirškite apie patogumą. Pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į kuprinės svorį – tiek ilgose, tiek trumpose kelionėse šis kriterijus itin svarbus. Svorį geriausia tikrinti jau užpildžius kuprinę daiktais. Daiktus dėlioti taip pat reikėtų protingai, neapkrauti kuprinės šonų miegmaišiais ar kitais papildomais ryšuliais, kurie deformuotų svorio centrą.

Kita detalė, lemianti kelioninės kuprinės patogumą – petnešos. Jos turėtų būti storos, standžios, tačiau ne per daug kietos, kad nekeltų diskomforto. Galite rinktis reguliuojamas petnešas – taip pritaikysite kuprinę savo ūgiui, kūno sudėjimui. Pagalbiniai elementai – diržai ties krūtine ir klubais, paskirstys svorį pečių ir klubų srityje.

Renkantis kuprinę, pasidomėkite, kiek skyrių ir papildomų skyrelių ji turi. Šios detalės prisideda prie daikto funkcionalumo – leidžia tinkamai paskirstyti daiktus ir juos apsaugoti nuo pažeidimų. Jeigu kuprinė turi gerai išdėstytas šonines kišenes, išvengsite to ilgo naršymo po kuprinės vidų.

Atraskite CabinZero, Fjallraven, Rains, VICTORINOX, Travelite bei kitus prekių ženklus ir su BAGS & MORE į žygį keliaukite patogiai ir saugiai!