LAGAMINAI: NUO DIDŽIULĖS DĖŽĖS IKI NANOTECHNOLOGIJŲ
2021-09-13

Lagaminas – vienas svarbiausių kelionių atributų. Šiandien jų galime rasti pačių įvairiausių: didelių, mažų, plastikinių, medžiaginių, spalvotų, skaidrių ar net padengtų neperšlampama danga. Deja, pirmieji keliautojai tokia įvairove pasidžiaugti negalėjo.

Lagaminų pirmtakai – pintinės ir skrynios

Nors yra įvairių versijų apie pirmųjų lagaminų atsiradimą, tiksliausia būtų sakyti, jog pirmieji lagaminai buvo tiesiog daiktams gabenti skirtos talpos – skrynios, dėžės ar net dėklai ginklams, kuriuos nešiodavosi kariai. Žmonėms keliaujant pėsčiomis, lagaminus atstodavo odos, kailio ar veltinio ryšuliai. Vėliau, atsiradus vežimams, imta naudoti į lagaminus panašesnes talpyklas – skrynias, kuriose laikydami sunkius daiktus, keliautojai dardėdavo duobėtais keliais.

Ilgainiui imta ieškoti patogesnių sprendimų, tad atsirado labiau į klasikinį lagaminą panašios talpyklos (bagažinės) iš medienos ar metalo, padengtos apsauginėmis ir dekoratyvinėmis medžiagomis. Kai kurios ankstyviausios bagažo talpyklos buvo padengtos kailiu ar oda ir atrodė panašiai kaip to paties laikotarpio baldai. Kartais jų viršuje buvo įtaisoma maža žalvarinė rankena.

Šių dienų lagamino prototipas

XIX amžiaus pabaiga tapo perversmu transporto istorijoje. Paplito turizmas, žmonės ėmė masiškai keliauti ir tyrinėti pasaulį dėl savo malonumo. Išpopuliarėjo ilgesnės viešnagės viešbučiuose, tad bagažui imta skirti vis daugiau dėmesio. Kai lagaminas pagaliau prigijo visuomenėje, jis tiesiogine to žodžio prasme buvo dėklas, skirtas kostiumams laikyti. Jo viduje buvo galima rasti vidinę kišenę marškiniams laikyti, o kartais ir mažą skyrelį šone skirtą skrybėlėms nešioti. O jau XX amžiaus pradžioje, bagažo verslams pasiekus savąjį piką, drabužiams gabenti skirti lagaminai tapo tik viena iš daugelio lagaminų rūšių. Atsiradus konkurencijai rinkoje, lagaminai turėjo tapti lengvesni bei pigesni. Tvirtas medinis, plieninis ir sunkus odinis lagaminas užleido vietą kartoniniams, plastikiniams modeliams, kurie simbolizavo šiuolaikiškumą ir patogumą.

1854 m. Luji Vitonas Paryžiuje, savo dirbtuvėje ėmė gaminti pirmuosius lagaminus, kuriuos vėliau tobulino, kol rinkoje pasirodė lengvi, gražūs bei vandeniui nelaidūs lagaminai. Kiti gamintojai greitai perprato L. Vitono gaminius ir ėmė juos kopijuoti. Taip visame pasaulyje paplito ne tik lagaminai, bet ir išpopuliarėjo pats L. Vitonas.

Bagažas moderniame pasaulyje

Nors laikas vis keitė lagamino sampratą ir išvaizdą, šiandien dalinai sugrįžome prie kelioninio bagažo pirmtakų. Kitaip tariant, šiandien naudojame tokią lagamino formą, kuri buvo būdinga pirmiesiems lagaminams. Vis dėlto, už tos pačios formos slepiasi visiškai naujos mados tendencijos, funkcionalumas ir šiuolaikinės technologijos. Lagaminai su nanodanga? Taip! Išmaniuoju telefonu valdomi lagaminai? Yra! Lagaminai, ant kurių gali važiuoti pats? Jeigu tik pageidaujate.

Kad kelionės taptų dar paprastesnės, siūlome pasižvalgyti po BAGS & MORE lagaminų asortimentą. Čia rasite puikų kainos ir kokybės santykį bei unikalius stiliaus sprendimus. Prekių ženklas TITAN pristato gaminius, kuriuose susijungia patvarumas ir neįtikėtinas lengvumas. Tai – estetiškai patrauklūs, ergonomiški lagaminus ant ratukų bei kiti aksesuarai. Gausų bagažo prekių pasirinkimą taip pat rasite prekių ženklų TRAVELITE bei DELSEY asortimente. O BAGS & MORE parduotuvių konsultantai visada pasiruošę jums padėti išsirinkti patikimiausią atostogų bendrakeleivį.