SKĖČIAI ANKSČIAU IR DABAR: KAS PASIKEITĖ?
2021-11-03

Lietuvoje, kur lietus – itin dažnas reiškinys, skėtis yra neatsiejama kasdienybės dalis ir tikriausiai sunkiai rastume jo neturintį žmogų. Tačiau ar kada susimąstėte, kas ir kada išrado pirmuosius skėčius, šiandien gelbėjančius mus nuo lietaus ar saulės?

Skėčių istorija

Pirmieji skėčių atitikmenys buvo aptikti dar prieš tūkstančius metų, o pirminė jų paskirtis buvo apsaugoti nuo saulės. Egiptiečiai naudodavo plunksnas arba lotoso lapus, kad sukurtų pavėsį kilmingiesiems ir pagerbtų savo dievus bei deives. Naujesnes skėčių versijas galima aptikti senovės Kinijoje – ten nuo saulės buvo apsisaugoma šilkiniais skėčiais. Tiesa, tokią privilegiją turėjo tik valdovai. Ilgainiui šilkinius skėčius pradėta puošti gėlėmis, paukščiais ar kraštovaizdžio piešiniais ir imta eksportuoti į Japoniją ir Korėją, vėliau – į Europą ir Aziją.

Romos imperijoje skėčiai buvo itin populiarūs, tačiau naudojami daugiausiai moterų. Įtariama, kad jų konstrukcijos tais laikais jau buvo panašios šiuolaikinių skėčių. Vėliau kuriam laikui skėčių populiarumas išblėso ir sugrįžo Renesanso laikotarpiu. 18 a. viduryje skėčiai tapo aksesuaru prieinamu ne tik turtingiesiems, o praėjus beveik šimtmečiui, 1830 m. verslininkas Jamesas Smithas įkūrė pirmąją skėčių parduotuvę „James Smith & Sons“, kuri veikia iki šių dienų bei siūlo Londono žmonėms rankų darbo skėčius. Laikui bėgant apsauga nuo saulės bei lietaus tobulėjo, atsirado net ir skėčiams specialiai skirtų stendų bei puošmenų. O 1959-aisiais skėtis tapo gėrimų puošmena! Harry Yee, Havajų viešbučio vyriausiasis barmenas, pirmasis panaudojo mažus sulankstomus skėčius gaminamiems kokteiliams, kartu pritaikydamas juos kaip dantų krapštukus.

Skėčiai šiandien: kaip išsirinkti?

Šiandien pasakius žodį „skėtis“, kiekvieno galvoje iškyla skirtingi vaizdiniai. Juk skėčių dabar galima rasti pačių įvairiausių: automatinių arba ne, su ilga ar trumpa rankena, įvairių spalvų, raštų ar net skaidrių. Vienas pagrindinių skėčių skirstymo kriterijų yra pagal jų rankenos tipą. Pavyzdžiui, ilgas skėtis – toks, kurio ilgis nepasikeičia suskleidus. Sulankstomas skėtis – toks, kurį suskleidus, rankena sumažėja ir jis patogiai telpa net ir nedidelėje rankinėje. Pagal išskleidimo mechanizmą skėčiai gali būti skirstomi į mechaninius (išskleidžiamus ir suskleidžiamus ranka), automatinius (išskleidžiamus automatiškai, o suskleidžiamus ranka) bei dvigubo automato (išskleidžiamus ir suskleidžiamus automatiškai). Kiti kriterijai yra: tvirtumas, kupolo, rėmo medžiaga, forma ir dydis. 

BAGS & MORE asortimente rasite patikimų prekių ženklų: BUGATTI, DOPPLER, HAPPY RAIN, KNIRPS, PIERRE CARDIN bei S. OLIVER skėčius. DOPPLER – bene žinomiausias skėčių ir sodo skėčių gamintojas Europoje, madingus bei kokybiškus skėčius kuriantis jau daugiau kaip 60 metų. Jų skėčiai išsiskiria novatoriška dvigubo automato technologija, kai paspaudus mygtuką skėtis išsiskleidžia ir susiskleidžia – tokius itin patogu naudoti. HAPPY RAIN skėčių gausoje galima ne tik išskirtinio dizaino gaminių, bet ir vėjui atsparių automatinių skėčių. Prekių ženklas itin didelį dėmesį skiria skėčių konstrukcijoms, kad galėtumėte jaustis gerai bet kokiomis oro sąlygomis. Visų šių prekių ženklų skėčius rasite BAGS & MORE fizinėse parduotuvėse bei internete. Išsirinkite patikimą lietingos dienos bendrakeleivį!