VIENIŠIŲ DIENA – PUIKI PROGA SKIRTI DĖMESIO SAU
2022-11-07

Apie įsimylėjėlių šventę, šv. Valentino dieną, tikriausiai yra girdėję visi. Ją įprastai simbolizuoja raudonais ir rausvais atspalviais nusidažiusios parduotuvių lentynos, soc. tinkluose publikuojamos viena už kitą gražesnės gėlių puokštės bei kiti romantiški šventės atributai. Tačiau jeigu neturite antros pusės ir jums Valentino diena kelia susierzinimą,  nesijaudinkite – jau keletą metų Lietuvoje lapkričio 11 d. (11.11) yra švenčiama Vienišių diena arba kitaip dvigubų vienuoliktukų diena – šventė, skirta santykių neįpareigotiems žmonėms nudžiuginti ir palepinti pačius save!

Iš Kinijos atkeliavusi šventė

Vienišių diena yra kinų neoficiali šventė ir kartu apsipirkimo metas, nes tądien šalyje vyksta vieni didžiausių išpardavimų. Tokia data, lapkričio 11 d. (11.11) pasirinkta todėl, kad skaičius 1 primena hieroglifą, reiškiantį pliką lazdą, kuris, pasak kinų interneto žargono, yra skirtas nesusituokusiam vyrui (medžiui, neturinčiam šeimos šakų).

Iš pradžių ši šventė buvo vadinama viengungių diena, nes keturi vienetai kinų kultūroje abstrakčiai išreiškia vienišų žmonių demografinę grupę. Vienišių diena buvo tarsi atsakas į tradicines, poroms skirtas šventes, tačiau 2009 m. „Alibaba“ generalinis direktorius Danielis Zhangas šią dieną paskelbė 24 valandas trunkančiu šventiniu apsipirkimo festivaliu, kviečiančiu pasinaudoti išskirtinėmis nuolaidomis ir apsipirkti internetu.

Šiandien šventės tikslas – save palepinti

Nors nuo pasipriešinimo romantikai prasidėjusi šventė ilgainiui išsirutuliojo iki išpardavimų simbolio, šiandien ši diena įgavo dar vieną naują prasmę. Lapkričio 11-oji – diena, kai romantinių santykių nepuoselėjantys žmonės skatinami vyti mintis apie vienišumą šalin, skirti dėmesio sau ir nudžiuginti save mielomis dovanomis ar pramogomis.

Šia proga be jokios sąžinės graužaties galite pasilepinti trokštamais pirkiniais. Galbūt seniai svarstote apie naują patalynę, bet pagailite finansų? O gal kaskart praeidami pro parduotuvės vitriną sakote išsvajotajai rankinei ar pinigineine dabar?.. Kada, jeigu ne dabar? Dabar pats metas leisti sau viską! Be to, Bags & More prieš artėjantį Black Friday išpardavimą, savo prenumeratoriams dovanoja išankstines nuolaidas. Prisijungti prie Bags & More stiliaus šeimos galite ČIA.

Taip pat vienišių diena yra simbolinė proga pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta – atlikti profilaktinius med. tyrimus, užsirezervuoti vietą mėgstamam SPA ar nueiti į seniai pamirštą sporto klubą. O galbūt esate užsisukęs darbų sūkuryje ir senokai leidote sau papramogauti? Išeikite į miestą, apsilankykite muziejuje, kine ar įsigykite kelionę – juk jūs to nusipelnėte!