RANKINIŲ ETIKETAS: KĄ VERTĖTŲ ŽINOTI?
2023-04-06

Rankinės – jau šimtmečius moterų ir vyrų naudojamas aksesuaras. Ilgainiui kinta jų stilius, dizainas ir funkcionalumas, taip pat keičiasi nešiojimo tendencijos bei etiketo normos. Ar jums kada teko atkreipti dėmesį į standartus, susijusius su rankinių pasirinkimu, nešiojimu ar priežiūra? Šiandien su jumis pasidalinsime keletu iš jų!

Tinkama rankinė – tinkamai progai

Viena pagrindinių, rodos, savaime suprantamų, rankinių etiketo taisyklių yra tinkamos rankinės pasirinkimas konkrečiai progai. Renginiams, šventėms dažnai būdinga tam tikra tematika ar netgi nurodomas aprangos kodas, kurio reikėtų paisyti. Kitaip tariant, jeigu vakarėlio aprangos stilius yra smart casual, didelę, ryškiai oranžinę rankinę su plunksnomis derėtų palikti namuose arba atvirkščiai – į paplūdimį geriau nevykti su blizgančia, kristalais papuošta delnine.

Rankinės būklė

Galbūt ne visi susimąsto, tačiau į rankinės etiketo taisykles įprastai įtraukiama ir jos būklė. Prižiūrėta rankinė ne tik geriau atrodo, bet ir demonstruoja pagarbą pačiam daiktui. Todėl rekomenduojama kartkartėmis apžiūrėti spintoje turimas rankines ir, esant poreikiui, nuvalyti, nunešti į taisyklą ar... garbingai atsisveikinti. Taip pat atkreipkite dėmesį į nešiojimo rekomendacijas – nepergrūskite mažos rankinės, stenkitės atsižvelgti į oro sąlygas, o, pavyzdžiui, ištepę rankinę nieko nelaukite ir nuneškite ją į valyklą, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

Kur laikyti rankinę?

Laikantis etiketo taisyklių, privaloma žinoti, kur derėtų laikyti rankinę skirtingose situacijose. Svarbiausia – stenkitės prisitaikyti prie aplinkos ir gerbkite kitų asmeninę erdvę. Atvykus vakarieniauti į prabangų restoraną, rankinę rekomenduojama palikti rūbinėje, ant pakabos salėje (jei tokia yra) arba po kėde. Aksesuarų laikymas ant stalo arba ant kelių valgio metu – blogo tono ženklas, kuris rodo nepagarbą jūsų kompanjonui.

Koncerte ar spektaklyje patariama rankinę laikyti ant kelių arba po kėde, kad aksesuaras neužstotų kitiems vaizdo bei praėjimo. Jei renginio metu stovite, rankinę ar kuprinę laikykite rankose arba taip, kad netrukdytumėte aplink esantiems. Labai didelės ir pilnos kuprinės į renginius, kuriuose daug žmonių, rekomenduojama apskritai nesinešti.

Viešajame transporte taip pat nereikėtų užsidėti kuprinės ar rankinės ant pečių, geriau ją laikykite rankose – taip mažiau trukdysite žmonėms ir jų netyčia neužgausite. Eidami siauru šaligatviu ar koridoriumi, laikykite nešulius toje kūno pusėje, kurioje nėra priešprieša einančių žmonių.

Kad ir kur bebūtumėte, stenkitės, kad rankinė ar kuprinė būtų ne našta, o aksesuaras, puošiantis jūsų įvaizdį ir asmenybę. Išsirinkite patikimą stiliaus palydovą iš BAGS & MORE!