ARTĖJANČIOS VASAROS SIMBOLIS – GELTONA SPALVA
2023-05-02

Pavasaris jau džentelmeniškai užleidžia savo vietą vasarai, su kuria kartu ateina ir vis daugiau ryškios saulės šviesos. Galbūt dėl to geltona spalva – neatsiejamas šiltojo sezono atributas. Kviečiame artimiau susipažinti su šia spalva, jos derinimu bei pasisemti įkvėpimo vasariškiems įvaizdžiams!

Reikšmė ir spalvos psichologija

Geltona – ryški, skaisti spalva, daugelyje šalių ir kultūrų simbolizuojanti laimę, energiją bei pozityvumą. Taip pat ši spalva geras emocijas kelia dėl to, kad neretai mūsų pasąmonėje yra siejama su saule ir šiluma. Manoma, kad geltoni atspalviai stimuliuoja protinę veiklą, padidina koncentraciją bei susikaupimą.

Taip pat geltona spalva siejama su kūrybiškumu ir naujovėmis, todėl yra populiarus dizainerių ir menininkų pasirinkimas. Šie ne tik semiasi įkvėpimo iš geltonų atspalvių, bet ir patys realizuoja savo autentiškas idėjas pasitelkę geltoną spalvą. Galima pastebėti, kad dažnai ši spalva menininkų kūriniuose atsiranda norint perteikti kokią nors svarbią žinutę.

GIANNI CHIARINI

Vis dėlto, kartais geltona spalva gali turėti ir neigiamų konotacijų, tokių kaip išdavystė ar neištikimybė, pavyzdžiui, toks yra įsišaknijęs prietaras apie geltonas rožes. Kai kuriais atvejais geltona spalva gali būti laikoma įspėjamuoju ženklu, atkreipiančiu dėmesį (pavyzdžiui, kelių ženklinime).

Geltona spalva drabužių deriniuose

Mados pasaulyje geltona spalva dažniausiai yra pozityvo, energijos, ekscentriškumo ženklas, tačiau ji taip pat gali tapti drąsaus, kovingo ar švelnaus bei romantiško įvaizdžio dalimi. Geltoni atspalviai mados dizainerių yra vis naujai atrandami, interpretuojami bei pritaikomi drabužių deriniuose.

Geltona gali būti derinama su daugybe kitų spalvų – nuo klasikinės juodos ar baltos iki drąsių ir ryškių rožinių ar oranžinių atspalvių. Pavyzdžiui, švelni pastelinė geltona gali sukurti švelnų ir moterišką įvaizdį, o ryški neoninė geltona gali būti puikus laisvalaikio stiliaus elementas ar priešingai – sceninio kostiumo dalis. Be to, geltoni tonai itin gerai dera su įvairiais raštais, formomis ar faktūromis.

Geltoni aksesuarai, pavyzdžiui, rankinės ar kuprinės gali pagyvinti jūsų stilių, suteikti jam žaismingumo. Pavasarį ir vasarą į savo įvaizdžius yra įprasta įtraukti nemažai baltos spalvos – marškinėliai, džinsai, suknelės... Prie visų jų derės tiek elegantiška geltona rankinė, tiek stilinga ryški kuprinė. Taip pat geltonus atspalvius galite derinti su kitais tokios pat spalvos aksesuarais – avalyne, papuošalais ar, pavyzdžiui, lengvu šalikėliu. Pastelinė geltona labai gražiai dera su džinsiniu audiniu, kuris šiemet yra ant bangos!

NEW REBELS

Kuriant įvaizdžius su geltonomis detalėmis, svarbu atsižvelgti ne tik į progą, bet ir į asmeninius stiliaus pageidavimus. Jeigu ši spalva jums ne prie širdies, drąsiai ieškokite kitų – žalių, raudonų, o gal rožinių stiliaus akcentų?.. Drąsiau, šiltasis sezonas puikiai tinka eksperimentams!