Filtrai

Prekės ženklas
daugiau mažiau
Kaina
6 200
Spalva
daugiau mažiau
Sudėtis
daugiau mažiau
Lytis
daugiau mažiau
Pasiūlymai
daugiau mažiau
Svoris
0.1 kg 1.1 kg
Stilius
daugiau mažiau
Raštas
daugiau mažiau
Ypatingos savybės
daugiau mažiau
Kompiuterio dydis
daugiau mažiau
Filter

Kuprinės vaikams

Patogios ir žaismingos kuprinės vaikams.

Kuprinės vaikams: kaip išrinkti tinkamą?

Tėvai visapusiškai rūpinasi savo vaiko vystymusi visomis jo gyvenimo stadijomis. Tam skiria daug laiko, dėmesio ir pinigų. Vaikų ugdymas, užklasinė veikla, būreliai, sportas. Visi tėvai trokšta, kad jų vaikai augtų protingi, būtų fiziškai aktyvūs, sportiški, realizuotų savo talentus ir būtų laimingi. Vaikams tenka visą dieną su savimi ant pečių, kaip sraigėms, nešiotis „namus“, kuriuose būna visko: vadovėliai, sąsiuviniai, kanceliarinės priemonės, sportinė apranga, pietų dėžutė maistui, žaislai.

Svarbu pasirūpinti, kad vaikas ant savo pečių nešiotų ne tik žinias, bet ir sveikatą. Ergonomiška ir jūsų vaikui pritaikyta kuprinė, užtikrins, kad stuburo slanksteliai bus apsaugoti nuo bereikalingo ir nenatūralaus suspaudimo. Bloga laikysena nėra vien tik pečių pakrypimas, tai ateityje gali išsivystyti į įvairias ligas,  tiek fizines, tiek psichines. Skirtingiems vaiko augimo etapams reikalinga skirtingo dydžio tinkama kuprinė, todėl geriausiai rinkti kuprinę kartu su vaiku.

Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite lengvas, tvirtas ir ergonomiškas kuprines vaikams – darželinukams, pradinukams, vidurinių klasių moksleiviams – iš tokių patikimų gamintojų kaip Affenzahn, Enrico Benetti, Ergobag, Fabrizio, Paw Patrol, Satch ir kitų. Užsisakyte greitai ir paprastai internetu.

Kaip išrinkti vaikui patogią mokyklinę kuprinę?

Nesvarbu, ar rinksite kuprinę darželinukui, pradinukui ar vidurinių klasių moksleiviui – kai kurios taisyklės yra labai svarbios ir nevalia jų nesilaikyti. Vaikiškos kuprinės tinkamai parinktas svoris ir dydis, konstrukcija, priedai, stilius gali turėti labai daug įtakos vaiko sveikatai ir psichologinei gerovei.

Tinkamas svoris

Pirmasis parametras į kurį svarbu atkreipti dėmesį renkantis kuprinę yra jos svoris – tiek tuščios, tiek pilnos.

Įvairių specialistų nuomone, tuščia pradinuko kuprinė neturėtų sverti daugiau nei 700 gramų, o vidurinės ir vyresnių klasių moksleivių – ne daugiau 1 kilogramo. Paprastai vaikiškos kuprinės svorį sudaro masyvios spynos, užtrauktukai, papildomi elementai, kaip ratukai, plastikiniai pagrindai.

Pilna kuprinė neturėtų sverti daugiau nei 10 procentų moksleivio svorio. Tarkim, jei moksleivis sveria 30 kg, tai pilna kuprinė neturėtų sverti daugiau nei 3 kg. Svarbu laikykis šio standarto, nes anot gydytojų, 20 procentų kūno svorio kuprinė gali sužaloti nugarą net ir suaugusiam asmeniui, kurio skeletas jau susiformavęs.

Gydytojai pataria inventorizuoti vaikų kuprinių turinį, kad jie nesinešiotų nereikalingų daiktų iš ankstesnės dienos ir taip apsaugotų jų nugaras. Kiekvieną dieną prieš išleisdami vaiką į mokyklą, pasverkite jo kuprinę - tai užtruks tik kelias sekundes, bet padės jūsų vaikui patogiai praleisti visą dieną.

Tinkamas dydis

Antras pagal svarbumą elementas renkantis tinkamą krepšį mokslams, yra dydis.

Mokyklinė kuprinė turi būti šiek tiek didesnė nei A4 formatas, kad tilptų vaiko mokyklinės priemonės – piešimo sąsiuvinis, atlasai, aplankai ir t.t. Be to, ji neturėtų būti platesnė ir aukštesnė už pečius, bei ne būti žemiau nei vaiko klubai. Tai reikalinga taisyklingai laikysenai.

Ekspertai, kurie rūpinasi vaikų sveikata, yra nustatę, kad pradinukų kuprinės aukštis turėti būti nuo 30 iki 35 cm (A4 lapas yra 30 cm), plotis turėtų patekti į 6-10cm ribas. Dirželiai turėtų būti 60-70 cm ilgio, o plotis 4-5 cm.

Be abejo, kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl ne visada gali atitikti standartą. Svarbiausios taisyklės, kurių reiktų laikytis renkant tinkamą kuprinę yra šios: kuprinė neturi pakilti virš pečių, o apačia neturi būti žemiau juosmens, kuprinės dalis, kuri liečiasi su nugara pločiu neturėtų būti platesnė nei vaiko pečiai.

Vaikai auga greitai ir jų parametrai keičiasi taip pat, todėl nepirkite kuprinės „išaugimui“. Geriau kiekvienais metais išrinkti naują ir kokybišką, kuri atitiks vaiko poreikius ir išsaugos jo sveikatą.

Ortopedinė nugara

Vaikiškos kuprinės ortopedinė nugara yra labai svarbu, nes ji palaiko stuburą teisingoje padėtyje. Specialūs tankūs įdėklai pašalina nereikalingą spaudimą kaklui ir pečiams, ir tolygiai paskirsto kuprinės turinį išilgai nugaros.

Daugelis kuprinių turi ortopedines nugaras, kurios padeda formuoti laikyseną (turi rėmą), ir yra ergonomiškos (patogios). Patogumo taip pat suteiks nugaros apmušalai su tinkleliu, kurie padeda nugarai neprakaituoti.

Daiktų išdėstymas kuprinėje

Kad užpakalinė ortopedinė nugara atliktų savo funkciją, svarbu, kad nugaros plotis nebūtų platesnis už vaiko pečius, kitu atveju ortopedinis dizainas netenka prasmės. Taip pat svarbu teisingai sudėti daiktus į kuprinę – sunkiausi daiktai turėtų būti sudėti arčiau nugaros, o kiti svoriai tolygiai išdėlioti dešinėje ir kairėje pusėje (kad būtų svoris tolygiai paskirstytas). Netaisyklingai sudėti daiktai vers vaiką nesąmoningai bandyti kompensuoti savo kūno padėtį ir taip iškraipys laikyseną.

Patogūs pečių dirželiai ir juostos

Pečių diržai turi būti ne tik minkšti, bet platūs (4-5 cm). Tokie neįpjaus pečių ir neužspaus svarbių kraujagyslių ir nervų, kurie gali sukelti perteklinį kaklo, rankų ir pečių slėgį bei dilgčiojimą.

Kai kurios kuprinės vaikams turi papildomus fiksuojančius krūtinę ir juosmenį diržus, kurie apsaugo pečius nuo papildomos įtampos. 

Tik vyresnių klasių mokiniams galima leisti nešioti kuprinę ant vieno peties, nes jų skeletas jau būna beveik visiškai suformuotas. Nors nešiojimas ant vieno peties atrodo šauniai, bet tėvai turėtų savo vaikams išaiškinti, kad sveikata yra svarbiau.

Kitas praktinis patarimas yra pirkti kuprinę, kurios diržai nėra dažyti. Švelniai perbraukite drėgna šluoste ir sužinosite, ar kuprinė nenudažys vaiko rūbų.

Atsparios dilimui medžiagos ir patogūs skyriai

Netinkamos medžiagos: zomša, džinsinis audinys, drobė. Tinkamos ir patvarios: poliesteris, nailonas ir kitos neperšlampančios medžiagos. Medžiaga turėtų būti praktiškai nesunaikinama (jei nenorite pirkti kas kelis mėnesius naujos) ir lengva, nes vaikai paprastai neprižiūri savo kuprinių, laiko ant žemės, mėto ir kitaip trina jas. Taip pat kuprinė turi būti tvirta, nepralaidi vandeniui ir plaunama.

Kišenių skaičius kuprinėje yra skonio reikalas, bet svarbu, kad svoris jose tolygiai būtų pasiskirstęs. Turėtų būti vienas didelis skyrius pagrindiniams mokykloje reikalingiems daiktams.

Klasikinis dizainas

Mokyklai geriau išrinkti kuprinę, kuri nėra vaikiška – pliušinė ar mielų žaislų formos. Ypač, jei nenorite, kad vaikas sulauktų kvailų juokelių iš kitų vaikų. Vyresniems moksleiviams rekomenduojamos minimalistinio dizaino kuprinės, su nežymiais papuošimais.

Vaiko stilius

Be funkcionalumo ir ortopedinių savybių, labai svarbu, kad kuprinė būtų vaiko stiliaus. Tai savotiška jo išraiškos vieta, leidžianti jam parodyti save. Juk su išsirinkta kuprine vaikas praleis praktiškai kiekvieną dieną, todėl ji neturėtų kelti jam psichologinio diskomforto. Tėvų primestas stilius, gali turėti įtakos vaiko laimei, akademiniams rezultatams, motyvacijai eiti į mokyklą ir panašiai.

Šiuo metu kuprinių gamintojai siūlo įvairių spalvų, ortopedines savybes atitinkančių kuprinių, kurios leis tėvams ir vaikams rasti kompromisą. Rasite didelį pasirinkimą mergaitėms ir berniukams skirtų kuprinių, kurios ne tik ergonomiškos, bet ir madingos.

Jei vis dėl to vaikas labai norės išskirtinai nekokybiškos ir neergonomiškos mažos kuprinės su jo mėgstamiausiais animaciniais personažais, pabandykite rasti kompromisą ir vietoj netinkamos kuprinės jam nupirkti jo mėgstamų veikėjų aksesuarus – penalą, sąsiuvinius, raktų pakabukus ir panašiai, o kuprinės ieškokite jo mėgstamiausio filmo ar animacinio filmo herojų spalvų.

Kaina

Kaina priklausys nuo kokybiškos konstrukcijos ir medžiagų iš kurių pagaminta. Permokėti už prekės ženklą neverta, nes vaikas kuprinę geriausiu atveju nešios vienerius metus. Geriau skirti pinigus kokybei, ergonomikai ir patvariai medžiagai.  

Papildomi priedai

Kai kurios kuprinės vaikams parduodamos su atšvaitais ar būna ryškių spalvų. Jei išsirinkta kuprinė neturi jų, nepamirškite iš visų išorinių pusių pridėti ant kuprinės šviesą atspindinčių juostų ar lipdukų. Būna kuprinių su primontuotomis lempomis, tačiau vaikas turi prisiminti jas įjungti, todėl patartina naudoti tokius atšvaitus, kurių vaikui nereikia įjungti ar jis negalėtų pamesti.

Daugiau

Kad užtikrintume sklandų svetainės veikimą ir galėtume pagerinti Jūsų naršymo patirtį, svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Slapukų informaciją galite pakeisti naršyklės, kurią naudojate, nustatymuose. Daugiau apie slapukus skaitykite privatumo politikoje.

Produkto užklausos forma

Ačiū!
Susisieksime su jumis neužilgo